Akné a laser

Většinu lidí dnes v souvislosti s léčbou či odstraňováním akné napadne jedině laser. Jednoduché, téměř bezbolestné a rychlé. Akné a laser není spojováno bezdůvodně. Ačkoli je to poměrně finančně náročná záležitost, právě krátká doba a jednoduchost léčby je pro její zvolení určující. V některých případech velice dobré výsledky především v boji s trudovitou pletí a jizvami po akné nejsou samozřejmě od věci.

Laser obecně využívá v různé míře světelné energie. Světelné záření působí lokálně přímo na akné, které by mělo postupně mizet. Díky změnám, které laserový paprsek v kůži zanechává, by se dokonce neměla akné znovu ani objevit. Do jaké míry jsou pravdivá tvrzení laserových center a samotných výrobců o 100% účinnosti, je na hraně. Úspěšnost léčby akné laserem je naprosto individuální, takže byste se neměli nechat zmást či odradit ani lákavou reklamou, ani nepříznivými výsledky léčby ostatních, kteří se akné trápí. Akné a laser je často zoufalou poslední nadějí, někdy velmi netrpělivých pacientů. Léčbě akné je však nutné dát čas.

Akné a laser není nejšťastnějším řešením pro osoby s citlivou pokožkou. Existují různé typy laserů, které výsledků dosahují odlišně. Některé pracují na principu spalování tkáně a jejímu odstraňování a narušení. Citliví jedinci se tak mohou dočkat ještě více problémů než před podstoupením léčby laserem. Jiné přístroje stimulují podkožní kolagenovou vrstvu, která vyhlazuje nerovnosti pleti a zaceluje jizvy.

Laser byl po dlouhou dobu nechán jen v rukou lékařů. Dnes na trhu najdeme celou řadu laserových přístrojů pro domácí léčení vhodných právě pro léčbu akné. Přesto bychom se měli raději svěřit odborníkům. Ceny i služby nejrůznějších specializovaných kosmetických center, kde se laseru využívá, se značně liší, a proto pečlivě vybírejte. Měli byste také počítat s případným nezdarem či jen zlepšením stavu vaší pleti. Ani spojení akné a laser nemusí nutně znamenat zázrak.