Pleťová maska na akné

Pleťová maska na akné je jednou z řady nepostradatelných prostředků v boji proti akné a pupínkům. Masky jsou obvykle určeny k hlubokému čištění kůže obličeje a k její pravidelné detoxikaci, při níž se pleť zbavuje škodlivých látek a bakterií. Protože se maska nechává působit několik minut, je vyčištění skutečně důkladné a pleť zůstává hebká a svěží. Podstatná je také míra hydratace a regenerace, kterou pleťová maska na akné poskytuje. U problematické pleti je těžké dosáhnout optimální péče, protože ne všechny partie obličeje se stejně mastí nebo naopak vysouší. Pleťová maska přináší kůži rovnoměrnou očistu a tonizaci.

Při volbě správné pleťové masky je nutné brát v potaz typ naší pleti, ale v první řadě stupeň jejího poškození akné. Protože každá maska účinkuje hloubkově, je nutné být opatrný při jejím výběru. Vhodné je se spoléhat spíše na prostředky s přírodními složkami, které tolik pokožku nedráždí.

Takovým přípravkem může být peelingová pleťová maska na akné Rhassoul. Efektivně napomáhá předcházet tvorbě akné a zanechává pleť hebkou a vyhlazenou. Jojobové perličky a marocké jílové minerály odstraňují odumřelé části a prokrvují tkáň. Tím se zabraňuje ukládání nečistot a zánětlivým procesům.

Stejně tak vhodná může být Bluestep nimbová pleťová maska, která svými antibakteriálními vlastnostmi čistí a zároveň detoxikuje problematickou pleť. Díky bohatému obsahu minerálů, mastných kyselin a nimbového a levandulového oleje pokožku zvlhčuje a zjemňuje.

Další doporučovaná pleťová maska na akné je maska na problematickou pleť Herbline. Ta stejně jako předchozí detoxikuje a hydratuje. Po pravidelném používání lze zaznamenat menší výskyt černých teček a pupínků. Výhodou je použití na všechny typy pleti, jež dezinfikuje a brání před vznikem akné.

Na trhu se objevuje nespočet produktů tohoto typu, výběr je skutečně bohatý. Rozumné je vše konzultovat se svým dermatologem, dříve než začnete se samoléčbou a způsobíte si další kožní potíže.