Gel na akné

S tím jak roste počet teenagerů, kteří se trápí silnou formou akné, a lidí, jež akné postihuje i v produktivním věku, roste také počet nejrůznějších ošetřujících prostředků na našem trhu. Kosmetické firmy se předhánějí, která nabídne účinnější přípravek, a lidé kupují a zkouší, který bude konečně ten vhodný pro ně.

Pokud člověk trpí akné, stane se pro něj takřka přirozenou součástí ranní i večerní hygieny naprosto nezbytné každodenní čistění pleti. Vedle čistících či odličovacích mlék, pleťových nebo tonizačních vod, může v boji velmi pomoci gel na akné. Ten obvykle působí protizánětlivě a má antibakteriální účinky, čímž zásadně omezuje vznik zánětlivých reakcí uvnitř komedonu. Gel na akné má většinou čistící charakter, ale většina z nich se používá také lokálně, přímo na zanícená místa akné.

Jedním z přípravků je osvědčený čistící krémový gel na akné řady Clearskin. Ten čistí ucpané póry a zamezuje tak vzniku akné. Vedle něj v řadě určené jen pro boj s akné najdeme další velmi šikovné pomocníky s protizánětlivými účinky potlačujícími vznik akné.

Dalším přípravkem, který stojí za zmínku je gel na akné Silver. Ten je založen na rostlinných výtažcích, biologicky aktivních látkách a koloidním stříbru, které je schopno účinně bojovat téměř se všemi bakteriemi či viry. Používá se lokálně a díky jeho silnému protizánětlivému a antibakteriálnímu účinku se dá použít i u ran, které se jen těžce hojí.

Za vyzkoušení stojí také lokální intenzivní gel proti akné Rhassoul. Své jméno dostal podle marockého jílového kamene se silnými čistícími účinky, který je jeho obsahem. Dalšími obsaženými látkami jsou přírodní éterické oleje, lékořice a ve vysokém měřítku také aloe vera. Toto unikátní složení bojuje účinně, ale velmi šetrně proti bakteriím a vzniku akné.

Ať už vyzkoušíte tyto výrobky či sáhnete po jiných, pamatujte, že boj s akné je dlouhodobý a je třeba v léčbě vytrvat a nepřestávat zkoušet. Avšak s opatrností, špatná volba přípravku, může znamenat zásadní zhoršení.