Péče o pleť

Asi každý už poznal, že nedbalá nebo žádná péče o pleť se nevyplácí. Pleť se nám za to odplatí obvykle nějakým tím pupínkem a zrovna v tu nejnevhodnější dobu. Obecně je péče o pleť stále přisuzována spíše ženám, ale pánové už dnes také nezůstávají pozadu. Především proto, že se na trhu objevila spousta ošetřujících přípravků speciálně pro mužskou pleť.

Kosmetika sama není všemocná. Skutečný stav vaší pleti nedokáže zakrýt ani ten sebelepší krém či make-up. Pravidelná každodenní péče o pleť je dnes již neodmyslitelnou součástí správné hygieny. Za naše úsilí se nám navíc naše pleť odmění. Méně vrásek a zdravě vypadající pleť i ve věku, kterému přisuzujeme pleť vrásčitou a povadlou.

Prvním krokem péče o pleť je každodenní ranní a večerní čištění pleti za pomoci prostředků určených pro náš typ pleti. Základem je čistící mléko a pleťová voda či tonikum, případně tonizační gel, kterými prostřednictvím vatových tampónků vyčistíme pleť vždy od středu obličeje k jeho okrajům. Pro suchou pleť je namísto pleťové vody vhodnější tonikum bez alkoholu, který ještě více vysušuje. Naopak u citlivé pleti se tonizační vody nedoporučují vůbec. Citlivá pleť snese výhradně jen neparfémované hypoalergenní přípravky.

Péče o pleť nekončí jen vyčištěním. Pleť potřebuje také hydratovat a v podobě hydratačních denních krémů obdržet vrstvu, jež ji bude chránit před nepříznivými vlivy prostředí a sluncem. V případě citlivé pleti bychom s hydratačními krémy ani krémy proti slunci rozhodně neměli šetřit. U mastné pleti, která sama produkuje dostatek mazu, je dobré zvolit jeden z lehčích krémů.

I přes noc můžete své pleti pomoci při regeneračním procesu. Noční krémy obvykle obsahují spoustu vitamínů a složek, jež pomáhají pleti bojovat proti známkám stárnutí a únavy.

Důležitou součástí je také peeling, který dokáže jemně odstranit odumřelé buňky z pleti. Pleť je poté hladká a zářivá. Peelingy či abrazivní prostředky se však nepoužívají denně, ale obvykle jednou za týden.

V případě problematické pleti nebo přímo u akné je nesmírně důležitá správná volba přípravků pro každodenní ošetření, zvláště pak proto, že péče u ní musí být daleko intenzivnější.